Maka ze skutecznym filtrem

 

W obecnych czasach największym zagrożeniem dla nas samych jesteśmy my sami. Generujemy ogromne ilości zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu i którym potem oddychamy. To trująca mieszanka, która powoduje ogromne ilości zgonów każdego roku.

Gdzie kupić maseczkę HEPA?

maska hepaNajlepszym sposobem na ochronienie się przed szkodliwymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu jest przebywanie w kapsule z czystym powietrzem. Jednak jest to nierealne, ponieważ każdy z nas pracuje, uczy się czy zwyczajnie robi zakupy. W takiej sytuacji konieczna będzie maska HEPA. Jest to obecnie jedyny, sprawdzony sposób na niedopuszczenie szkodliwych cząstek do naszego układu oddechowego. Filtr działa jak najlepszy strażnik, który nie przepuszcza żadnego intruza do wewnątrz. Filtry HEPA są wykonane z włókien szklanych o gęstym splocie, dzięki czemu nie przepuszczają szkodliwych cząstek takich jak: pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10, kurz, sierść zwierząt czy cząsteczki chorobotwórcze takie jak wirusy i bakterie. Dzięki nowoczesnej technologi, maska jest w stanie nas ochronić w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach. Jednak trzeba pamiętać o systematycznej wymianie filtra na nowy. Najczęściej należy to robić co dwadzieścia – trzydzieści godzin użytkowania, ponieważ później skuteczność filtra znacznie spada, przez co staje się bezużyteczny. Taką maskę powinny nosić osoby z różnymi alergiami, chorobami układu oddechowego, osoby starsze czy dzieci. Można je kupić w sklepach sportowych lub w internecie.

Przy wyborze maski antysmogowej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość filtra, gdyż to od niego zależy nasze bezpieczeństwo. Ważny jest również rozmiar maski, gdyż zbyt duża będzie odstawać od twarzy w różnych miejscach i tym samym nie będzie szczelna.