Leczenie przepukliny za pomoca kilku medod

Słabe mięśnie powłok brzusznych mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnej dolegliwości objawiających się tym, że tkanki znajdujące się wewnątrz brzucha, a czasem również narządy przedostają się na zewnątrz tworząc zgrubienie tuż pod skórą.

Sposoby leczenia przepukliny dziecięcej

Leczenie przepukliny pachwinowej u dzieciPrzepuklina pachwinowa to przepuklina występująca w okolicy pachwiny. Jeśli zauważymy zgrubienie u dziecka w okolicy pachwiny należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Podczas pierwszej wizyty u chirurga, potwierdzi on obecność przepukliny i określi, czy konieczne są dodatkowe badania przed podjęciem decyzji o leczenie. Chirurg przeanalizuje ryzyko, korzyści, alternatywy, wyniki i komplikacje różnych opcji leczenia z pacjentem i rodziną. Jeśli pacjent wymaga operacji, można zaplanować zabieg chirurgiczny. Leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci zwykle wykonuje się w znieczuleniu ogólnym  Istnieją kilka metod pozwalających usunąć przepuklinę. Jedną z nich jest zabieg operacyjny, który obejmuje wykonanie nacięcia tuż poniżej linii pasa w warstwie mięśniowej. Przepuklina jest zamykana szwami, a głębsze tkanki i skóra są zszywane razem z rozpuszczalnymi szwami, które są ukryte pod skórą, tak że nie ma żadnych szwów do usunięcia. U starszych dzieci czasem trzeba użyć specjalnej siatki, aby pomóc w naprawie przepukliny. Kolejna metoda to metoda laparaskopowa podczas której przepuklinę zamyka się za pomocą technik laparoskopowych. Istnieje wiele różnych technik naprawy przepuklin laparoskopowych u dzieci, które chirurg może zastosować w zależności od konkretnego przypadku.

Po operacji przepukliny dziecko może potrzebować odpoczynku w domu przed powrotem do szkoły okres tygodnia i najprawdopodobniej będzie musiało powstrzymać się przez pewien czas od pełnych forsownych zajęć wymagających wysiłku fizycznego.