Lakierowanie proszkowe ramy samochodu zabytkowego

Lakiernicy mogą przedstawić całą gamę sposobów lakierowania pojazdu, z wyszczególnieniem tego, jakie części należy malować daną metodą. W przypadku ramy pojazdu najlepiej będzie wybrać lakierowanie proszkowe. Jest ono trwałe i nie ma możliwości odpadnięcia od ramy. Jak wiadomo, dzięki temu żywotność konstrukcji pojazdu będzie niezwykle mocna. Rama nie pęknie z powodu rdzy.

Lakierowanie proszkowe ramy pojazdu

lakierowanie proszkowe świętokrzyskieRobiąc całkowitą konserwację pojazdu najlepiej jest zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Powodów jest tak naprawdę wiele. Jeżeli interesuje nas lakierowanie proszkowe świętokrzyskie to dobre miejsce do szukania fachowców. Lakier nakłada się w formie proszku, dzięki czemu ściśle przylega on do ramy. Nie ma miejsca na żadne pęcherzyki powietrza lub bród pod powierzchnią ochronną. Co za tym idzie, nie zauważymy że farba puchnie lub zaczynają się tworzyć odpadające płaty. Aby malować proszkowo potrzebna jest specjalna komora, w której utrzymywana jest temperatura około dwudziestu stopni Celsjusza. To pomaga uzyskać odpowiednią konsystencję proszku. Przed malowaniem piaskowym ważne jest dokładne wypiaskowanie ramy. Można do tego użyć tradycyjnych agregatów na piasek, bądź bardziej specjalistyczne piaskowanie suchym lodem. To jest kwestia tego, z jakiego warsztatu będziemy korzystać. Tak zakonserwowana rama wytrzyma bez problemu dwadzieścia lat.

Lakierowanie w ten sposób to najlepsze rozwiązanie podczas renowacji pojazdów zabytkowych. Wiadomo, że osoby, które się tego podejmują chcą raczej jak najrzadziej rozkręcać pojazd, aby go nie uszkodzić przez przypadek. Tak zakonserwowana rama wytrzymuje nawet trudne warunki atmosferyczne. Nie będzie problemu nawet gdy na ramę dostanie się sól drogowa, a pojazd zaraz po tym zostanie garażowany w ciepłym miejscu.