Koszt kasy fisklanej

Kasy fiskalne są sprzedawane tylko przez licencjonowanych dystrybutorów lub serwisy, gdyż wymagają one dokonania fiskalizacji. Tą czynność może wykonać  jedynie certyfikowany serwisant, co zostanie odnotowane w książce serwisowej urządzenia.

Kiedy kupić kasę fiskalną?

tanie kasy fiskalne lublinOgólnie rzecz biorąc, kasa i drukarka fiskalna służą do tego samego celu, czyli rejestrowania sprzedaży. Jednak mają wiele różnych funkcji, które sprawiają, że nie sprawdzą się w każdej firmie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kasa fiskalna jest samodzielnym urządzeniem, które może działać bez wsparcia innych sprzętów czy systemów. Natomiast drukarka fiskalna musi być połączona z programem do prowadzenia sprzedaży, ponieważ to z jego pozycji generuje się wszelkie dokumenty księgowe. Drukarki lepiej się sprawdzają w firmach posiadających rozbudowany asortyment lub prowadzą sieciową sprzedaż, natomiast kasy lepiej się sprawdzają w małych i średnich sklepach czy punktach usługowych. Bez względu czy wybierzemy drogie czy tanie kasy fiskalne Lublin jest miastem, w którym znajduje się ich największy wybór. Dostępne są kasy stacjonarne oraz mobilne, do których można dokupić dodatkowe wyposażenie w postaci: szuflady kasowej, terminala płatniczego, wagi czy czytnika kodów kreskowych. Ponadto znajdziemy w sprzedaży model kas online, które weszły na rynek dopiero kilka lat temu. Jako jedyne mają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych.

W przypadku nowo otwartych firm, zakup kasy fiskalnej może najpóźniej nastąpić w dniu rozpoczęcia działalności. Ponadto przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych na pierwszą kasę, zatem jest to znacząca pomoc.