Komfort w czasie noszenia maseczki antysmogowej

Wybierając maseczkę antysmogową, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Najważniejsze jest to, by korzystanie z maski było komfortowe – zwłaszcza jeśli ktoś zamierza w takiej masce uprawiać sport. Nie chodzi tylko o to, by maseczka działała i chroniła przed zanieczyszczeniami.

Maseczka antysmogowa z zaworami POWA

maski antysmogoweObecnie na polskim rynku jest całe mnóstwo maseczek, które naprawdę działają doskonale. Problem polega jednak na tym, że nie każda z tych masek nadaje się do użytkowania ze względu właśnie na wygodę. W nowoczesnych maseczkach znajdują się np. zawory POWA. Są to zawory, które otwierają się i zamykają w trakcie wdechu i wydechu. Ponadto maseczka wykonywana jest z oddychającej tkaniny. Raz na jakiś czas należy przemyć zawory POWA ciepłą wodą. Wszystko po to, by jakość przepływu powietrza była jak najlepsza. Takie maski antysmogowe to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. W sposób szczególny należy zadbać właśnie o układ oddechowy dziecka, który jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia i szybko może rozpocząć obronę, wywołując reakcję alergiczną, czyli astmę (nagłe kurczenie się oskrzeli). Każdy kto wybiera maskę, powinien zwrócić uwagę na to, jaki jest sposób filtracji w masce. Zwykły spacer czy jazda tramwajem nie wymaga posiadania zaworów POWA. Zawory te są za to bardzo dużym ułatwieniem i komfortowym rozwiązaniem dla sportowców, którzy ćwiczą przez cały rok, niezależnie od pogody i zanieczyszczenia powietrza.

Dzięki zaworom będzie im się ćwiczyć i oddychać zdecydowanie łatwiej, niezależnie od tego czy zajmują się bieganiem, jazdą na rowerze czy może uprawiają sporty zimowe. Rzepy w masce również muszą być mocne. Warto zwrócić też uwagę na kształt maski – największą popularnością cieszą się kształty oryginalne.