Kolce przeciw ptakom, to bardzo popularna metoda odstraszania tych zwierząt od przesiadywania na parapetach czy budynkach. Montuje się je w wielu często niedostępnych miejscach i są bardzo skuteczne, mimo prostej budowy. Najczęściej składają się ze stalowych prętów, zamontowanych na sztorc. Dzięki temu mogą być umieszczane w miejscach, gdzie zmagamy się z ptakami najczęściej.
Czym charakteryzują się kolce na ptaki?
Montaż kolców odbywa się za pomocą kleju i może być wykonywany przez nas osobiście lub zlecony specjalnym ekipom, jeżeli miejsce umieszczenia ich jest bardzo niebezpieczne. Kolce na gołębie i inne ptaki z łatwością zamontujemy na wąskich partiach gzymsów oraz szczelinach w elewacji. Kolce oferowane sklepach mają także możliwość dzielenia na kawałki, dzięki czemu można z łatwością dopasować ich długość i kształt do wymiarów docelowego miejsca ich zamontowania. Kolce zazwyczaj odróżniają się od siebie ilością umieszczonych na nich drutów. Dzięki zamontowaniu ich, mamy możliwość ochrony elewacji budynków mieszkalnych lub też zabytkowych. Ich użycie jest szczególnie rekomendowane dla zabytkowych budynków sakralnych, które mogą zostać zniszczone przez odchody ptaków. Dzięki zamontowaniu kolców znacznie spada ryzyko obsiadania obiektu przez gołębie, co jest szczególnie dotkliwe w dużych miastach. Ich montaż jest przeprowadzany w miejscach, które są z łatwością widoczne przez ptaki.
Zamontowane kolce wytrzymują wszelkie niekorzystne oddziaływania warunków atmosferycznych i są odporne na działanie ptasich odchodów. Ich montaż jest bardzo prosty i w miejscach dostępnych dla nas może być z powodzeniem wykonany samemu. Wystarczy tylko oczyścić powierzchnie i nałożyć klej, który trwale zwiąże kolce z elewacją lub parapetem.