Klimatyczny taras z płotem wiklinowym

Znalezienie rozwiązania, które sprawi, że na balkonie zapanuje przytulna atmosfera, zapewni intymność podczas wypoczynku lub spotkań ze znajomymi nawet jeśli taras znajduje się blisko granicy działki lub od frontu domu. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się płot wiklinowy, który jest ładny i prosty w montażu.

Taras z płotem wiklinowym

płot wiklinowyW wersji tarasowej płot wiklinowy może być zarówno znaną wszystkim wiotką matą z powiązanych ze sobą gałązek, jak i gotowymi przęsłami zrobionymi z wikliny oraz elementów drewnianych. Zamontowanie płotu wiklinowego pozwoli nam schować się przed niechcianymi spojrzeniami i stworzyć przytulną atmosferę nadmorskiego kurortu nawet na niedużym tarasie w środku miasta. Największą zaletą płotów wiklinowych jest ich sztywność przęseł, która sprawia, że ogrodzenie jest stabilniejsze niż mata. Dlatego są częściej wybierane przez właścicieli psów, dla których potrzebne są trwalsze rozwiązania, aby zwierzak nie uciekał z posesji ani nie niszczył rabatek gdy wychodzi z nami zaczerpnąć powietrza na taras. Płot wiklinowy to także ochrona przed nachalnym letnim słońcem i nieprzyjemnymi podmuchami wiatru, które potrafią być naprawdę dokuczliwe podczas wieczornego odpoczynku na swoim kawałku zieleni. Osłonięcie z jednej lub dwóch stron tarasu pozwoli na zabezpieczenie się przed trudnymi warunkami klimatycznymi zapewniając przyjemnie spędzony czas we własnym domu.

Co więcej, wybierając płot z wikliny w postaci maty wiklinowej, można go samodzielnie zamontować, gdyż jest to proste jak druciki, za pomocą których można ją przymocować do barierek i balustrad. Jest to jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla właścicieli balkonów, którzy szukają nieco intymności w miejskiej dżungli, a nie mają zdolności technicznych.