Kennel w domu

Czasami zdarza się, że nie ma nas w domu przez dłuższy czas. Jesteśmy uzależnieni od wykonywania pracy. Często zdarza się, że nie mamy możliwości zostawienia naszego pupila pod opieką innej osoby. Przypadki losowe mogą się każdemu przydarzyć, a zostawienie psa na zewnątrz często kończy się stresem czy nie ucieknie. Co w takim wypadku możemy zrobić?

Klatka kennelowa do domu

klatka dla psa do domuPies to zwierzę, które bardzo mocno związuje się ze swoim właścicielem. Pod naszą nieobecność z tęsknoty i nudy, a nawet z powodu braku swojego miejsca mogą narządzić znacznych szkód oraz przyprawić sąsiadów o ból głowy z powodu ciągłego wycia. W takich przypadkach zdaniem wielu specjalistów można spróbować wprowadzić kennel. Klatka dla psa do domu jest rozwiązaniem, które ma swoich zwolenników i przeciwników. Odpowiednio wprowadzona w życie pupila potrafi w pozytywny sposób zadziałać na jego psychikę. Psy to osobniki, które do miejsca odpoczynku wybierają miejsca z ograniczoną przestrzenią. Czasami jest to odległy kąt pokoju, miejsce przy oknie balkonowym lub pod schodami. Klatka może stać się azylem gdzie będzie spać, relaksować się lub odpoczywać po treningu czy dłuższym spacerze. Na rynku istnieje różnorodność wyboru, przez co w łatwy sposób możemy taką klatkę dopasować do wystroju domu. Nie można oczywiście od razu zamykać tam psa, zaraz po zakupie tego przedmiotu. Przyzwyczajenie zwierzęcia wymaga od nas dużej dozy cierpliwości i codziennego treningu. Nasza praca opłaci się jednak w postaci bardziej spokojniejszego i zrelaksowanego zwierzęcia.

Najważniejsze jest, aby nauczyć psa, że przebywanie w takiej klatce jest dla niego związane ze spokojem, przyjemnością i bezpieczeństwem. Nie należy się śpieszyć z przyzwyczajaniem go do niej. Pies musi sam zrozumieć, że miejsce to stanie się jego azylem, gdzie tylko on będzie miał dostęp. Miejscem gdzie w pełni zrelaksowany będzie mógł czekać na nasz powrót do domu.