Kąpiel osoby niepełnosprawnej

Osoby niepełnosprawne i starsze, zazwyczaj potrzebują pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Ograniczenie sprawności ruchowej spowodowane chorobą lub wiekiem, jest trudne do zaakceptowania. Może powodować bezradność, obniżony nastrój. Dlatego też pomoc w utrzymaniu jak największej aktywności jest kluczowa dla dobrego samopoczucia cierpiącej osoby.

Wygodny wózek prysznicowy

szeroki wózek kąpielowy dla niepełnosprawnychCodzienna higiena osobista jest bardzo ważna dla każdego człowieka. Kiedy ograniczeniu ulega sprawność ciała, codzienna kąpiel może stać się sporym problemem. Osoba niepełnosprawna często nie jest w stanie samodzielnie wziąć prysznica. Potrzebuje pomocy opiekunów. W jaki sposób zadbać więc o to, aby kąpiel osoby niepełnosprawnej była komfortowa? Przede wszystkim należy pamiętać, że chory człowiek może mieć nie tylko problem z poruszaniem się, ale także utrzymaniem równowagi. Dlatego kąpiel bezpośrednio w wannie może nie być najlepszym pomysłem. Najlepiej więc wykorzystać sprzęt dostosowany do czynności toaletowych. Wózek prysznicowy jest urządzeniem, który usprawni mycie unieruchomionego człowieka. Jego wykorzystanie umożliwia bowiem utrzymanie prawidłowej pozycji ciała i stabilne ułożenie kończyn. Powinien być również wygodny, dlatego najlepiej sprawdzi się szeroki wózek kąpielowy dla niepełnosprawnych. Wówczas osoba chora zyskuje większą przestrzeń, dzięki czemu pielęgnacja ciała staje się prostsza.

Korzystanie z toalety i dbanie o higienę osobistą, dla osób niepełnosprawnych bywa bardzo trudne. Jednak odpowiedni sprzęt jest w stanie znacząco usprawnić codzienną kąpiel lub prysznic. Wygodny wózek toaletowy umożliwia sprawne wykonywanie czynności toaletowych i stanowi duże udogodnienie zarówno dla osoby niepełnosprawnej, jak i jej opiekuna.