Jaką wagę samochodową kupić?

 

Zawsze kiedy decydujemy się na wybór na wagi samochodowej, to musimy dobrać ją pod względem tego, jakie auta chcemy ważyć. Musimy dokładnie określić czy będą to samochody tylko i wyłącznie osobowe to jak to jest zazwyczaj na stacji demontażu pojazdów czy może będą to auta ciężarowe z przyczepą, gdzie należy zastosować już bardzo duże wagi samochodowe które mają co najmniej 18 m.

Jaki zakres maksymalny powinna mieć waga samochodowa?

wagi samochodoweZawsze gdy wybieramy wagę samochodową to musimy dokładnie określić, jakie pojazdy będą na niej warzone. Jeżeli dokładnie wiemy, że nie będą wjeżdżać tam żadne pojazdy ciężarowe, to nie ma potrzeby aby kupować wagę, która ma nośność aż do 20 ton. Im większa i dłuższa waga tym będzie nas to więcej kosztować więc określając odpowiedni typ wagi będziemy mogli dodatkowo oszczędzić. Jaką konstrukcję powinny mieć wagi samochodowe? Kiedy wybieramy odpowiedni pomost wagowy, to powinniśmy zwrócić uwagę na to aby konstrukcja z jakiej wykonana jest waga nie ugina się pod ciężarem samochodu, który się na nich znajduje. Najpopularniejsze wagi samochodowe co te wykonane z konstrukcji stalowej betonowej gdzie konstrukcja całej wagi wykonana jest z ramy stalowej oraz siatek zbrojeniowych, które zostały zalane betonem. Jeżeli chodzi o zwykłe wagi samochodowe, które przeznaczone są tylko dla pojazdów osobowych, to cała konstrukcja może zostać wykonane tylko i wyłącznie ze stali. Takie wagi są również bardzo proste w transporcie, ponieważ konstrukcja możemy łatwo montować i demontować.

Często wiele osób zastanawia się, czy zakupić wagę zagłębianą, czy wyniesioną. W przypadku wag zagłębionych nie musimy dodatkowo wykonywać żadnych najazdów. Z kolei w przypadku gdy decydujemy się na wagi najazdowe będziemy mogli liczyć na łatwy dostęp do elektroniki wagi ale także będzie to waga bardzo prosta w czyszczeniu.