Jaka jest dobra cena zębów akrylowych?

Wiele osób rozważających zęby akrylowe zastanawia się nad ich żywotnością. Czy raz stworzone pod nasze potrzeby protezy akrylowe nigdy nie będziemy musieli wymieniać? Jak się okazuje, zęby tego typu nie będą nam dane na całe życie. Trwałość protez akrylowych wynosi od 5 do 10 lat. Skąd to wynika? 

Dobra cena i inne zalety zębów akrylowych

zęby akrylowe w dobrej cenieW podanym przedziale czasowym usta i protezy mogą podlegać znacznym zmianom, co prowadzi do nieodpowiedniego dopasowania lub ich złego wyglądu. Dzieje się tak nie tylko z powodu zmiany protezy w czasie, ale także z powodu tego, że nasze usta usta a dokładniej, wszystkie elementy składające się na żuchwę ulegają zmianom wraz z upływem czasu. Zmiany te dostrzeżemy w szczególności u starszych osób, u których wysokość dziąseł jest znacznie niższa. Jama ustna u każdego z nas się zmienia – dziąsła z czasem mogą się kurczyć a także sama kość szczęki może również podlega zmianom. Z tego powodu protezy, które kiedyś idealnie pasowały, mogą już nie być odpowiednie. Ponadto musimy również wziąć pod uwagę trwałość protez akrylowych, takich – protezy natychmiastowych czy tymczasowych. Są tą zdecydowanie zęby akrylowe w dobrej cenie, które nie pozwalają na zmiany w obrębie wyrwanego zęba. Te protezy mają znacznie krótszą żywotność, zaledwie kilka miesięcy i są używane po usunięciu naturalnych zębów. Są one utrzymywane na miejscu do czasu uformowania stałej protezy akrylowej, co zwykle trwa od dwóch do trzech miesięcy.

Dla wielu osób trwałość ta jest jak najbardziej odpowiednia. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na zęby akrylowe. Protezy akrylowe wyglądają nieskazitelnie naturalnie i są tańsze niż protezy porcelanowe . Są one również cięższe niż porcelana lub inne rodzaje protez, co zdecydowanie warto mieć na uwadze rozważając różne rozwiązania.