Jak zorganizować wywóz szamba?

W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem na pozbywanie się ścieków z domu jest szambo. Największą zaletą szamb jest to, że są szczelne i nie zanieczyszczają okolicznych wód gruntowych. Dobrze jest znaleźć firmę, która działa na terenie naszego zamieszkania i będziemy mogli z nią ustalić stały wywóz szamba z naszej posiadłości.

Ile kosztuje wywóz szamba?

szambo wywóz warszawaCzęstotliwość zamawiania szambiarki uzależniona jest głównie od tego, jak dużo będziemy zużywać wody oraz ile będziemy produkować ścieków. Musimy tutaj uwzględnić nie tylko wykorzystanie codziennie wody i bieżącej, ale również pranie i gotowanie a także inne czynności takie jak kąpiele, gdy wykorzystuje się również wodę. Za wizytę wozu asenizacyjnego zapłacimy od 100 do 200 zł za 10 m sześciennych ścieków. Niestety, ale w przypadku posiadania szamba musimy samodzielnie kontrolować poziom jego napełnienia. W ten sposób będziemy mogli dokładnie określić, w jaki dzień ma przyjechać wóz asenizacyjny, aby opróżnić nasze szambo całkowicie. Najwygodniejszym sposobem kontrolowania poziomu szamba jest zamontowanie specjalnego mechanicznego albo elektrycznego czujnika. W ten sposób za pomocą sygnału świetlnego lub dźwiękowego będziemy wiedzieli, kiedy szambo jest pełne i kiedy zamówić wóz asenizacyjny. Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które oferują szambo wywóz Warszawa jest miastem gdzie możemy zamówić szambiarka, która będzie opróżniać naszej szambo bez wjazdu na posesję.

Wtedy jednak musimy mieć zamontowane specjalne dodatkowe przewody, które będą służyły do odprowadzania ścieków. Jeden koniec opuszczony jest na dno szamba, a drugi zakończony złączką dostępny będzie z ulicy. Wtedy też szambiarka może go opróżnić podłączając się do rury i nie musi wyjeżdżać na naszą działkę.