Jak robić masę z gainerem?

 

Wbrew pozorom o wiele łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy, niż nabrać masy. Własnie po to powinniśmy stosować naturalne odżywki, które wspomagają nasz organizm. Dostarczanie ważnych aminokwasów przyśpiesza rozwój mięśni, a dokładniej ich regenerację. Dużo osób pyta mnie, jakiego gainera stosować, aby zrobić masę mięśniową.

Gainer do zrobienia masy

gainer na masęTypy genetyczne ludzi podzielono na cztery rodzaje. Każdy typ inaczej zużywa energię i przybiera masę. Gainer na masę jest uniwersalny i doskonale sprawdza się w każdym przypadku. Robiąc masę można stosować podwójną dawkę gainera. Odpowiadając na pytanie ze wstępu zaznaczę, że gainery dzielą się ze względu na substancje pomocnicze. W najlepszych odżywkach znajdziemy aminokwasy, które wzmocnią mięśnie. Przybieranie masy mięśniowej to ciągła regeneracja mięśni. Gainer, na którego się zdecydujemy powinien posiadać w swoim składzie także jabłczan kreatyny. Jest to substancja, którą mamy naturalnie w organizmie, jednak za mało aby efektywnie budować masę mięśniową. Zawarta w odżywce kreatyna pozwoli osiągnąć większą efektywność po każdym treningu. Rozpoczynając swój trening z gainerem bogatym w kreatynę przybierzesz kilogram w miesiąc. Osoby, które znają się na kulturystyce wiedzą, że jest to bardzo dobry wynik. Po sześciu miesiącach ćwiczeń wzrost jest trochę spowolniony, dlatego trzeba zmienić gainera na takiego, w którym znajdziemy więcej białka.

Odżywki są bardzo potrzebne w treningu, zarówno amatorskim, jak i profesjonalnym. Korzystanie z nich musi być przemyślane, aby ich nie zmarnować. Nie ma szansy na efekty uboczne, ponieważ środki są naturalne. Jeśli zaczynasz swoją przygodę ze sportami siłowymi, zapytaj trenera personalnego na swojej siłowni. Doradzi Ci, ponieważ będzie znał Twoje indywidualne wyniki.