Jak przygotować się na obóz surfingowy?

Surfing to sport, który jest popularny na całym świecie. Co ciekawe, jego początki to wcale nie czasy współczesne. Rodzaj jazdy po falach na specjalnej desce praktykowali rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii już wiele wieków temu. Po kolonizacji ta szuka zanikła, aby odrodzić się w XX wieku. 

Wybieramy obóz surfingowy

atrakcyjne obozy surfingoweA latach 50. surfing trafił do Europy, a od pewnego czasu jest także bardzo popularny w Polsce. Najchętniej uprawa się go na Półwyspie Helskim, który ma doskonałe warunku pod tym względem. Znajdują się tam liczne, długie plaże oraz świetne warunku wodne. Z jednej strony otwarte morze a z drugiej Zatoka Pucka, która jest płytka i bardzo bezpieczna. Nic dziwnego, ze to centrum polskiego surfingu o europejskiej renomie. Ogromna oferta sprawia, że przez całe lato odbywają się tam atrakcyjne obozy surfingowe. Jak wybrać taki obóz? Przede wszystkim należy pamiętać, że musimy go dopasować do umiejętności. Jeśli więc wysyłamy na obóz naszą pociechę, która wcześniej nie miała do czynienia z surfingiem, pamiętajmy aby był to obóz dla początkujących. Sprawdźmy o nim wszelkie informacje, poszukajmy opinii. Dowiedzmy się, co dziecko musi zabrać. Na pewno potrzebny będzie podstawowy sprzęt jak odpowiednia pianka, wygodne ubrania sportowe oraz ubrania do kąpieli. Deski najczęściej zapewnia organizator wyjazdu – kosztują one dość dużo, więc na jej zakup raczej decydują się już osoby ściśle związane z tym sportem.

Surfing to sport doskonały na lato. Wymaga aktywności, ale łączy się z wodą i plażą. A po szaleństwie na falach można odpocząć na nadmorskim piasku lub przy ognisku. Z całą pewnością to świetny pomysł na lato dla aktywnego nastolatka, dla którego liczy się sport, zabaw i poznanie nowych przyjaciół. A może letnia rozrywka przerosi się w sportową pasję?