Idealnie dopasowane drzwi zewnętrzne

Już na etapie zamykania stanu surowego domu należy pomyśleć o wyborze drzwi wejściowych, które będą nie tylko zabezpieczeniem, ale również wizytówką budynku. Kupujemy je raz na kilkadziesiąt lat, zatem warto wybrać najlepsze.

Z czego mogą być zrobione drzwi wejściowe?

dobre drzwi zewnętrzne pokojowe - tanieZanim dokonamy właściwego wyboru drzwi wejściowych, to warto sprawdzić ofertę wielu producentów i odwiedzić kilka salonów z takim asortymentem. Nie jest łatwo znaleźć dobre drzwi zewnętrzne pokojowe – tanie przeważnie są gorszej jakości, ale można znaleźć prawdziwe perełki. Zwłaszcza jeżeli przeglądniemy asortyment na wyprzedaży, który obejmuje modele z zeszłorocznych kolekcji. Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim estetycznie wykonane, trwałe, szczelne i energooszczędne. Inny model zastosujemy w domu jednorodzinnym, a inny w mieszkaniu, ponieważ w jednym przypadku będą one narażone na działanie czynników atmosferycznych, natomiast w drugim nie. Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z drewna, aluminium lub stali, a ich skrzydła często mają wewnątrz stalowy stelaż, który stanowi doskonałe wzmocnienie. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimie, to najlepiej szukać modeli drzwi z dobrym ociepleniem w skrzydle, które może stanowić wełna mineralna, pianka lub styropian. Liczą się także dopasowane uszczelki, które montowane są w krawędziach skrzydła drzwiowego oraz w samej ościeżnicy. Dzięki takim zabiegom można zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o dwadzieścia procent, gdyż przez nieszczelne drzwi bardzo dużo ucieka ciepła.

Drzwi możemy kupować w komplecie z ościeżnicą albo dopasowywać jedynie skrzydło do ramy, którą już posiadamy. Ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie model spełniający jego wymagania i pasujący do stylu w jakim jest urządzony dom.