Hurtownia z maszynami do obróbki drewna

Kilka miesięcy wcześniej odziedziczyłem hurtownie maszyn do obróbki drewna. Nie znałem się na tym za bardzo, lecz mimo to chciałem ją poprowadzić. Dlatego skonsultowałem się z najdłużej pracującą w niej osobą i poprosiłem o oprowadzenie połączone z opisem każdej z maszyn.

Okleiniarka, czyli coś związanego z klejem

okleiniarka do drewnaTo były moje słowa, gdy doszliśmy do tejże maszyny. Sebastian – bo tak miał na imię mój przewodnik – zaczął się zataczać ze śmiechu. Po kilku ładnych minutach rechotu zaczął mi tłumaczyć, o co chodzi z tą maszyną. Okleiniarka do drewna służy do oklejania krawędzi elementu i wąskich drewnianych powierzchni. Niektóre modele jednocześnie frezują oklejony element, a jeszcze inne pozwalają na obróbkę zarówno powierzchni prostej, jak i krzywoliniowej. Niektóre nawet mają też funkcje polerki! Piłki tnące obcinają obrzeże na równo z płytką i z naddatkiem, dzięki czemu cała powierzchnia jest równa. Powiedział, że jest to praktycznie niezbędna maszyna w warsztacie specjalisty od mebli. Bez tej maszyny prawdopodobnie nie powstałby żaden nowoczesny mebel, powiedział. Kto by pomyślał, że nie będę wiedział o istnieniu tak ważnego sprzętu! W tym momencie wiedziałem, że nie mogę pozwolić, by firma o tak ważnym przesłaniu została zamknięta. Dokończyliśmy naszą wycieczkę, po czym zdeterminowany wróciłem do domu. Miałem ogień w oczach – odpaliłem więc internet i zacząłem dokształcać się na temat wszystkich istniejących maszyn.

Te kilka miesięcy zmieniło dużo. Nie powiem, żebym był bardzo kompetentny, jednak radze sobie już dużo lepiej. Ukierunkowałem sprzedaż na oklejarki wszystkich możliwych producentów, gdyż nie mogłem pozwolić, by nie było wybranego modelu tak ważnej maszyny. Sebastian został menadżerem – uznałem, że potrzebuję obok osoby, która zna się na temacie lepiej ode mnie.