Gres w naszych domach

Znane wszystkim płytki ceramiczne na początku swojego istnienia pojawiły się najpierw w ciepłych krajach, gdzie sprawdzały się idealnie zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Z czasem jednak, kiedy się upowszechniły również w klimacie narażonym na dużą ilość wody i mrozy, pojawiła się potrzeba stworzenia jakiegoś bardziej odpornego materiału.

Zalety płytek gresowych

płytka gresowaŻaden praktycznie dom w dzisiejszych czasach nie może obyć się bez płytek. Stosuje się je na pewno w łazience, a potem tam, gdzie poniesie nas wyobraźnia. Najbardziej popularne są płytki ceramiczne, które dobrze sprawdzają się we wnętrzach. Na zewnątrz, zaś i wszędzie tam, gdzie płytki narażone są na dużą wilgotność, lepiej sprawdzi się płytka gresowa, która jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Płytka gresowa jest niezwykle twarda a sposób jej wytwarzania przystosowuje ją do naprawdę trudnych warunków. Takie płytki są więc mrozoodporne i wodoodporne. Nie odkształcają się też i bardzo trudno i ich pęknięcie. Są one stosowane przede wszystkim na zewnątrz budynków. Zdobią tarasy, balkony, ogrody, a nawet elewację. Coraz więcej osób decyduje się też na zastosowanie płytki gresowej wewnątrz domów. Ma na to wpływ przede wszystkim ich duża wytrzymałość, która powoduje, że są w stanie posłużyć nam przez długie lata. Producenci płytek gresowych prześcigają się w pomysłach na ich design. Pojawiają się płytki o różnych wzorach, niektóre z nich imitują nawet drewno. 

Na rynku istnieje mnóstwo płytek, które możemy zastosować w naszych domach. Jednymi z popularniejszych są płytki ceramiczne, jednak coraz więcej osób skłania się jednak ku płytkom gresowym, Wynika to z tego, że gres jest o wiele bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych. Nie absorbuje wody, jest odporny na mróz i wszelkiego rodzaju uszkodzenia.