Estetyczny regał na owoce i warzywa

 

Urządzając sklep spożywczy należy zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii, bez których zarówno jego estetyka, jak i funkcjonalność mogą zostać zaburzone. Oczywiście, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są regały, służące do wyeksponowania danego towaru. Ich odpowiednia lokalizacja, a także samo rozmieszczenie na nich artykułów mają zachęcić klienta marketu do kupna.

Regały do sklepów – na co zwrócić uwagę?

regał na owoce i warzywaDo rozmieszczenia artykułów spożywczych w sklepie niezbędne są regały. Najlepiej wybrać te wysokiej jakości, które są zarówno wytrzymałe, jak i estetyczne. Ich celem jest zwrócenie uwagi potencjalnego klienta, dlatego też układając na nich rozmaite towary, należy mieć na uwadze kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby panował na nich porządek, bowiem klientom trudniej jest podjąć daną decyzję zakupową, gdy na półkach sklepowych panuje chaos bądź też bałagan. Ponadto ważne jest, aby sumiennie uzupełniać braki, które pojawiają się na danej ekspozycji, przykładowo regał na owoce i warzywa powinien być regularnie wzbogacany właśnie o te produkty, aby klienci mieli pewność, że żadnego z nich dla nich nie zabraknie, a poza tym mają możliwość wyboru. Dodatkowo ich wielość na półce sprawia, że potencjalny konsument zyskuje większą pewność, co do ich świeżości: bowiem duża ilość produktu na półce kojarzy się z nową dostawą. Ponadto ważne, aby pamiętać, że najważniejszy towar musi znajdować się w zasięgu wzroku klienta, natomiast produkty premium na najwyższej półce.

Sposób odpowiedniego układania towaru na sklepowych regałach jest ściśle związany z działaniami marketingowymi, które to mają na celu zwiększenie zysku, a więc sprzedaży. Bowiem dobrze rozstawione produkty w sklepie, przyciągają uwagę potencjalnego konsumenta i ostatecznie skłaniają go do zakupu.