Ergonomiczne wyposażenie warsztatu

 

Jedną z prawd oczywistych jest stwierdzenie, że im lepiej zorganizowany warsztat pracy, tym większa wydajność. Mając to na uwadze, trzeba dobrze zaplanować i wyposażyć warsztat produkcyjny, lub naprawczy. Oczywiście, jedno i drugie zależy od pomieszczenia jakim dysponujemy i na ten cel przeznaczamy. W każdym przypadku warsztat musi mieć stół, lub blat do pracy oraz narzędzia.

Wiszące elementy wyposażenia

szafka warsztatowa wiszącaNiezależnie od prac wykonywanych w danym zakładzie, ilość narzędzi, które powinny się w nim znajdować jest duża. Problem związany z ich przechowywaniem rozwiąże szafka warsztatowa wisząca.  To proste urządzenie daje cały szereg rozwiązań problemów, powstałych przy urządzaniu warsztatu. Po pierwsze – wisząca – więc nie zajmuje miejsca na podłodze. Po drugie –  rozmiary szafki można dostosować do powierzchni, jaka jest przeznaczona. Po trzecie –  może być wyposażona w drzwiczki z zamkiem. Po kolejne – szafki. oferowane w sprzedaży, mają kilka wariantów zagospodarowania wnętrza. Można je również zaplanować samemu. To co jest do kupienia w magazynach lub on-line, to szafki dwu- lub trzy segmentowe, wyposażone w perforowane ścianki do wieszania narzędzi. Ponadto w jednym segmencie są półki lub szufladki. Segmenty maja oddzielne drzwi i zamknięcia, więc nie wszystkie muszą być zamykane. W bardzo małych pomieszczeniach można wykorzystać wiszącą szafkę, która jest wyposażona w  blat.

Wszystkie szafki warsztatowe są wykonane z metalu, pomalowane na jednolity kolor, metodą proszkową. Do wyboru są 3 lub 4 kolory. Niektórzy producenci oferują ten produkt, jako zbiór elementów w kartonie, do samodzielnego złożenia. Nie ma więc żadnego problemu z nabyciem szafki warsztatowej, a producenci prześcigają się w ofertach i jest w czym wybierać.