Efektywne usuwanie lwiej zmarszczki

Potocznie nazywana lwia zmarszczka to pionowa (pojedyncza albo podwójna) linia, która powstaje między brwiami i nadaje twarzy groźnego wyglądu. Są to zmarszczki mimiczne, które stanowią efekt nasilonej pracy mięśni odpowiadających za mimikę twarzy. W znaczny stopniu lwia zmarszczka jest uzależniona od budowy anatomicznej twarzy, jednak pojawia się także u osób często złoszczących czy negatywnie nastawionych do świata.

Czym jest lwia zmarszczka?

lwia zmarszczka krakówW początkowym etapie lwia zmarszczka znika w momencie, kiedy mięsień się rozluźnia. Z wiekiem zaczyna ona ulegać utrwaleniu oraz pogłębieniu. Aby jej zapobiec warto stosować odpowiednią pielęgnację – wzmacniającą i ujędrniającą skórę w tym obszarze. Pomocne bywają także masaże, które mają za zadanie rozluźnienie tkanek. Jeśli naszym problemem jest lwia zmarszczka kraków to odpowiednie miejsce do pozbycia się jej. W przypadku, kiedy lwia zmarszczka się znacznie utrwali, jedynym sposobem na pozbycie się jej stanowi ostrzyknięcie skóry toksyną botulinową, która powoduje zahamowanie nadaktywności mięśni mimicznych. Zabieg jest niemal bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Efekt utrzymuje się od pięciu do sześciu miesięcy. Czasami, jeśli bruzda jest głęboka, konieczne może okazać się dostrzyknięcie kwasu hialuronowego albo stosowanie zabiegów powodujących stopniową przebudowę (biostymulujących).

Wspomagająco na etapie walki z lwią zmarszczą warto stosować serum, które powoduje stymulację kolagenu w skórze. Przydatne może być także suplementowanie witaminy C, aby nasilić ten proces. W przypadku zagęszczonej skóry zmarszczka staje się nieco mniej widoczna i ulega spłyceniu. Warto także starać się jak najwięcej uśmiechać, ponieważ to ćwiczenie powoduje, że mięśnie mimiczne na czole ulegają rozprężeniu.