Dywaniki samochodowe do Forda

Na rynku wyposażenia samochodowego istnieją generalnie dwa rodzaje dywaników. Są to dywaniki gumowe i welurowe. Każde mają swoje zalety i wady. Każdy kierowca ma też swoje własne upodobania i wybiera takie akcesoria, które odpowiadają jego indywidualnym potrzebom.

Gumowe dywaniki samochodowe

dywaniki samochodowe ford fiestaNiewielu kierowców bierze pod uwagę fakt, że funkcjonalność dywaników zależy do aktualnej pory roku. Jedne sprawdzają się lepiej latem a drugie zimą. Można więc uznać, że dywaniki samochodowe można wymieniać wraz z oponami zimowymi czy letnimi. Gumowe dywaniki samochodowe Ford Fiesta sprawdzą się lepiej zimą. Wtedy do samochodu niestety wnosimy dużo więcej brudu, błota i śniegu. Co za tym idzie śnieg zamienia się w wodę. Gumowe dywaniki będzie zatem o wiele łatwiej czyścić i osuszać kiedy będą mokre. Gumowe dywaniki posiadają również 3 centymetrowy rant. Dzięki temu zalegająca woda nie wylewa się poza obszar dywaników. Należy jednak pamiętać, aby taką wodę zawsze usunąć na koniec podróży. Zostawiona w samochodzie zamarznie lub zacznie parować i stworzy szron na szybach wewnątrz samochodu. Welurowe dywaniki pełnią głównie funkcję estetyczną i zazwyczaj są mniej wytrzymałe od gumowych. Prezentują się o wiele lepiej ponieważ można dobierać ich kolor do wystroju lub tapicerki samochodowej. Jednak ze względu na włoski bardzo łatwo się brudzą. W zimie są mało praktyczne ponieważ topniejąca woda moczy materiał. Takie dywaniki trzeba bardzo często prać i suszyć.

W niektórych modelach samochodów w miejscu gdzie leżą dywaniki, znajduje się elektronika. W takich wypadkach tym bardziej trzeba zatroszczyć się o to, aby te miejsca nie były wilgotne. Kupując dywaniki warto zwrócić uwagę czy są dobrze dopasowane do modelu naszego samochodu. Jest to ważne, ponieważ za małe lub za duże dywaniki będą zwijać się lub przesuwać w trakcie jazdy.