Długa trasa rowerowa w Europie

Niewiele osób wie, że przez Polskę przebiega najdłuższa, europejska trasa rowerowa. Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą i wiesz, że możesz przejechać dużo, możesz spróbować zmierzyć się z tym odcinkiem. Opowiem Ci w jakim miejscu się zaczyna, gdzie kończy, a także przez jakie miejsca przechodzi. W ciągu czterdziestu dni masz okazję zobaczyć jak wygląda kultura całej Europy. Ta podróż wywoła dużo przemyśleń.

Rowerowa wycieczka po Europie

długie wycieczki rowerowe w europieNa początku warto wskazać, skąd zaczyna się taka wycieczka. Te najbardziej długie wycieczki rowerowe w Europie zaczynają się w Moskwie. Kolarze mają wybór, jednak większość jako następny cel wyznacza sobie Ukrainę. Nie potrzeba do niej wizy. Po opuszczeniu tego kraju nie ma już problemu z przekraczaniem granic. Jedzie się następnie przez Polskę, zahaczając Warszawę, a następnie Toruń oraz Szczecin. Następna część drogi wiedzie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Po przejechaniu Niemiec rowerzysta kieruje się do Paryża, gdzie zawsze organizuje się dwa dni przerwy, w celu zwiedzania tego miasta. Później przejeżdża się do Hiszpanii, ale tam przerwę robi się dopiero w drodze powrotnej. Miejsce zakończenia wyprawy znajduje się w Portugalii, a dokładniej w Lizbonie. Poza tą przerwą w Paryżu, jedzie się codziennie, aby sprawdzić w jakim czasie dojedzie się do celu. Turystyczne zwiedzanie można zaliczyć w drodze powrotnej.

Tą drogę mogę polecić każdemu, kto jest w stanie pokonać kilka tysięcy kilometrów w miarę krótkim czasie. Po tych dniach można opisać kulturę i odczucia co do całej Europy. Wiele osób mówi, że taka wycieczka to najlepsze wspomnienie z całego ich życia. Myślę, że nie przypadkowo tak jest, ponieważ widoki są przepiękne, a także dużo czasu do przemyśleń. Człowiek wraca z tej podróży zupełnie odmieniony.