Dlaczego lepiej używać papierowych wypełnień?

Rośnie wśród konsumentów świadomość ekologiczna, stąd wiele firm wdraża nowe sposoby na ograniczenie plastików i negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Niegdyś każda paczka wypełniona była niemal po brzegi folią bąbelkową, teraz jednak coraz częściej widzimy ich papierowe zamienniki. 

Papier zamiast plastiku

wypełnienia papieroweIlości wyrzucanego plastiku są ogromnym problemem dla środowiska. Na Pacyfiku pływa „wyspa” śmieci, która jest sześciokrotnie większa od Polski! Jeszcze więcej pływa w oceanach czy jest porozrzucane po lesie. Powinniśmy więc myśleć rozważniej i chociaż w jakimś stopniu ograniczyć jego zużycie. Tym bardziej, że jest wiele jego zamienników. W kwestii pakowania paczek folię bąbelkową czy inne plastikowe wypełniacze można zastąpić tymi papierowymi. Dlaczego warto stosować wypełnienia papierowe? W ten sposób ograniczamy produkcję plastiku i ich  szkodliwy wpływ na środowisko, ponieważ papier rozkłada się znacznie szybciej niż plastik, w dodatku często można go ponownie użyć czy przerobić. Plastik rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat, natomiast styropian 500, podczas gdy w przypadku papieru to zaledwie 6 miesięcy. Nie należy się bać, że te papierowe wersje nie będą unieruchamiały zawartości tak jak plastikowe rozwiązania, ponieważ są równie skuteczne. W dodatku jest wiele różnych wypełnień papierowych, które można wybrać w zależności od specyfiki danej branży i indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązania świadczą o ekologicznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa i wpływają pozytywnie na jego wizerunek.

Warto więc wymienić plastikową folię bąbelkową na papierowe wypełniacze. Są one tak samo skuteczne jak ich zamienniki z tworzyw sztucznych, ale znacznie mniej szkodzą środowisku. Zamiana jest więc jak najbardziej zasadna dla ograniczenia plastikowych odpadów na świecie.