trwała włóknina paint-stop

Czym jest włóknina paint-stop?

Zakłady usługowe, takie jak lakiernie, czy miejsca, w których wykorzystuje się technologię natryskową, wymagają stworzenia odpowiednich warunków pracy. Kwestia ta jest o tyle istotna, iż korzystanie ze specjalnego aerografu, który odpowiada za rozpylenie kleju lub farby wiąże się również ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza, które przyjmuje postać mgiełki.

Skuteczna filtracja powietrza dzięki włókninie paint-stop

trwała włóknina paint-stopSektor lakierniczy pełni obecnie istotną funkcję na rynku. Wynika to częściowo z rozwoju technologii malarskich, z drugiej natomiast z wysokiej estetyki gotowych elementów. Dlatego, zanim możliwe będzie świadczenie tego rodzaju usług, niezbędne jest przygotowanie w odpowiedni sposób przestrzeni roboczej. Dlatego często wykorzystuje się ścianki lakiernicze, które pozwalają na ograniczenie rozprzestrzeniania się drobinek lakieru. Bardzo ważna jest również trwała włóknina paint-stop. Wszystko dlatego, że jest to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie skutecznego systemu filtracji powietrza. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim włóknina pozwala na wychwytywanie cząsteczek lakieru z filtrowanego powietrza, dzięki czemu powietrze, które jest następnie przekazywanie z powrotem do przestrzeni, jest czyste. To pozwala na stworzenie odpowiednich warunków pracy, jak również wpływa na zdrowie pracowników.

W lakierniach podstawowym zagadnieniem jest odpowiednia filtracja. Dotyczy to tak samo lakierni manualnych, jak również przemysłowych. W obu przypadkach filtracja powietrza przekłada się na warunki pracy. Dlatego nowoczesny, bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie włókniny paint-stop, która powstała z myślą o jak najlepszej filtracji powietrza. Dzięki specjalnej strukturze pozwala na odpowiednie oczyszczenie powietrza z drobinek farby.

Więcej na: https://techfilter.pl/