Czy zdecydować się na coaching zespołowy?

 

Od kiedy zaczęłam pracować w dziale sprzedaży wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, aby osiągnąć dobre wyniki. Jednak było mi ciężko dogadać się z współpracownikami ze względu na panujący w zespole podział. Nie wiedziałam co robić. Na szczęście ktoś postanowił się tym zająć.

Coaching zespołowy pomógł nam w konfliktach

korzystny coaching zespołowyPierwsze dwa tygodnie były ciężkie. Oprócz mnie do zespołu dołączyło kilka nowych osób, które były równie zdezorientowane co ja. Nie wiedziałam czy powinniśmy powiadomić o tym szefa czy siedzieć cicho i się nie wychylać. To naprawdę niezręczna sytuacja. W końcu jednak szef chyba sam zauważył, że coś jest nie tak i postanowił wysłać nas na szkolenie z coachingu grupowego. Wielu osobom to się nie spodobało i nie ukrywali oni swojego niezadowolenia. Pierwsze spotkanie z coachem wprowadziło nas w dobry nastrój, jednak nadal niektórzy pracownicy nie potrafili się otworzyć. Z czasem jednak było coraz lepiej. Coach pomógł nam w otworzeniu się na siebie i sprawił, że wszyscy zaczęli małymi kroczkami zmierzać w dobrą stronę. Z niedogadującego się zespołu staliśmy się zupełnym przeciwieństwem. Zbudowaliśmy i umocniliśmy relacje w całej grupie, dzięki czemu staliśmy się bardziej nastawieni na cel jakim była sprzedaż. W zespole wzrosła produktywność i przede wszystkim motywacja. Teraz wszyscy byliśmy nastawieni na jeden cel i wiedzieliśmy co robić, żeby go osiągnąć. Szef był pod wrażeniem jak to na nas wpłynęło. Stwierdził, że od teraz będzie polecał to szkolenie każdemu znajomemu i będzie kłócił się z tym, kto stwierdzi że szkolenie nie wnosi nic do życia. Nadal dla wielu to kwestia sporna czy jest modny coaching zespołowy i czy warto w niego inwestować.

Dzięki coachingowi grupowemu nabrałam trochę innego spojrzenia na takie szkolenia. W końcu to przyczyniło się do poprawy stosunków w naszym zespole i wzrostu efektywności. Teraz wszyscy nawzajem motywujemy się do działania, a mi bardzo przyjemnie przychodzi się do pracy.