Czy wózki inwalidzkie oznaczają słabość?

 

Moja babcia od lat zmaga się z różnymi chorobami, a w ostatnim czasie doszły do tego problemy z chodzeniem. W związku z tym całą rodziną zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby chociaż trochę jej pomóc. Przecież nie mogliśmy pozwolić, żeby przestała wychodzić z domu. Każdy z nas przecież musi się przewietrzyć, dotlenić swój organizm.

Dlaczego postanowiliśmy kupić wózek inwalidzki?

wózki inwalidzkie ze sklepu onlineW pewnym momencie wpadłam na pomysł, że dobrym rozwiązaniem byłby wózek inwalidzki. Dlatego postanowiliśmy obejrzeć sprzęt medyczny. Wujek uparł się, że zamówi dwa wózki inwalidzkie ze sklepu online. Początkowo nie rozumiałam w tym sensu, ale stwierdziłam, że skoro to brat mojej mamy płaci to nie będę się wtrącała. Jednak problem okazał się taki, iż babcia nie chciała zgodzić na takie rozwiązanie. Wujek podszedł babcię i powiedział, że jego teściowa także musi z niego korzystać. Babcia mimo wszystko była negatywnie nastawiona, jeśli chodzi o wózki inwalidzkie ze sklepu online. Z ciekawości sprawdziłam, ile kosztuje wózek inwalidzki w sklepie internetowym i okazało się, że ceny zaczynają się od czterystu pięćdziesięciu złotych. Jest ona zależna od stopnia zaawansowania wózka oraz czego, tak na prawdę oczekujemy od niego. Wózek inwalidzki wcale nie musi oznaczać niepełnosprawność i nie powinniśmy w ten sposób na to patrzeć. Warto wrócić uwagę na cenę, opinię oraz przede wszystkim funkcjonalność wózka inwalidzkiego.

Wózek inwalidzki wbrew pozorom nie oznacza słabości. Jednak wiele osób kieruje się stereotypami, którymi nie powinny się kierować. Przez takie myślenie oraz osądy można nieźle zaszkodzić, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. To sprzęt medyczny, który ma pomóc nie tyle co starszym osobom, ale przede wszystkim chorym. Przede wszystkim chodzi o to, żeby polepszyć czyjąś sytuację.