Cyklinowanie podłogi – co to takiego?

Gdy na podłodze położony jest drewniany parkiet albo po prostu deski, to o taką podłogę trzeba umiejętnie dbać. Najważniejsze jest to, żeby utrzymywać ją w czystości, a do tego wystarczy wilgna, ale nie mokra ścierka. Drewno trzeba regularnie wycierać z kurzu i zabrudzeń, ale nie można dopuścić do jego namoczenia. Chociaż tak naprawdę dobrej jakości drewno jest na nie całkowicie odporne.

Kiedy pojawia się konieczność cyklinowania podłogi?

cyklinowanie podłóg bydgoszczZ czasem na wierzchniej warstwie drewnianej podłogi pojawiają się przebarwienia oraz różnego rodzaju uszczerbki. Specjaliści od stolarki szacują, że po pierwszej dekadzie użytkowania drewnianego parkietu nadaje się on już do cyklinowania. Na czym więc polega cyklinowanie podłóg Bydgoszcz i kto wykonuje taką usługę? Zajmują się tym właśnie firmy stolarskie lub specjaliści, którzy znają się na konserwacji podłóg drewnianych. Czynność tą wykonuje się specjalną maszyną zwaną cykliniarką. Urządzenie to ściera minimalną warstwę wierzchnią deski, dzięki czemu drewno odzyskuje swój pierwotny wygląd. Jednak samo starcie warstwy podłogi to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest dokładne zeszlifowanie takiego parkietu. Dopiero po tej czynności można podłogę pomalować lakierem zabezpieczającym, który dodatkowo nada całości zupełnie nowego blasku. Cyklinowanie podłogi pozwala pozbyć się wszelkich uszczerbków i oznak zniszczenia. Po całym zabiegu podłoga wygląda tak, jakby dopiero co ją położono.

W domach, w których podłoga wykonana jest z drewna, przynajmniej raz na dekadę wykonuje się jej cyklinowanie. Starcie górnej warstwy drewna powoduje, że deska odzyskuje swój naturalny wygląd. Cykliniarka ściera tylko minimalną ilość drewna, więc czynność tą można powtarzać regularnie. Nie trzeba się obawiać, że zeszlifuje się deskę do zera.