Co to są produkty bezglutenowe i zdrowa żywność?

Idąc na zakupy ciężko kupić zdrowe produkty. Supermarkety są przepełnione produktami „chemicznymi” wysoce przetworzonymi. Często ogromne napisy na produktach mydlą nam oczy, np. „100% sok”, „0% konserwnatów” itp. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej produktowi i spojrzymy na skład na odwrocie opakowania, który jest napisany malutką czcionką, nagle okazuje się, że owy „100% sok”, to zaledwie 40% sok, a 0% konserwantów to prawdziwa tablica mendelejewa!

Zalety zdrowej żywności i produktów bezglutenowych

zdrowa żywność i produkty bezglutenoweW dzisiejszych czasach, gdzie ilość produktów wysoce przetworzonych jest ogromna, bardzo trudno jest prowadzić zdrowy tryb życia. Pokusy są wszędzie! Jednak patrząc na statystyki, ilość zachorowań na raka i innych chorób jest coraz większą, a nie ma się co oszukiwać, większość chorób bierze się z tego co jemy. Jak mawia pewne powiedzienie: „jesteś tym, co jesz”! I tego się trzymajmy. zdrowa żywność i produkty bezglutenowe to przede wszystkim nieprzetworzona żywność. To proste produkty, z których można „wyczarować” przepyszne śniadania, obiady i kolacje. Zatem unikajmy gotowych dań, do przyrządzania w 5 minut! Nie jedzmy chipsów, zupek chińskich czy szybkich przekąsek typu: „gorący kubek”. Zdrowa żywność to przede wszystkim owoce i warzywa, których dziennie powinniśmy spożywać 5 porcji. Produkty bezglutenowe, skierowane sa przede wszystkim do osób chorujących na celiakię, ponieważ gluten wywołuje reakcję alergiczną, ale nie tylko do tych osób. Produkty bezglutenowe są bardzo zdrowe i możemy także włączyć je do naszej diety dla ogólnej poprawy samopoczucia.

Niestety teraźniejszość zmusza nas do tego, abyśmy niezwykle skrupulatnie dobierali produkty, którymi się odżywiamy. To co jemy, ma duży wpływ na to jak się czujemy i jak czuć się bedziemy w przyszłości. Zdrowe odżywianie zaowocuje w przyszłości.