Bezprzewodowe słuchawki dla sportowców

 

Entuzjaści wysiłku fizycznego i zawodowi sportowcy często wspominają, iż większość słuchawek jest dość niewygodna w trakcie treningu. Zwłaszcza duże słuchawki nauszne mogą przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń i mają tendencję do spadania z głowy nawet po bardzo dokładnym dopasowaniu fasunku.

Wygodne bezprzewodowe słuchawki sportowe

słuchawki dla aktywnychCoraz częściej zdarza się więc, iż sportowcy sięgają po nowocześniejsze i mniej spotykane odmiany słuchawek. Od niedawna popularne stały się całkowicie bezprzewodowe słuchawki dla aktywnych, niemal niezauważalne podczas normalnego treningu. Słuchawki te wykonane na podstawie słuchawek bezprzewodowych do telefonów, więc nie posiadają one żadnego okablowania, łącząc się z odtwarzaczem za pomocą sieci wifi. Są to warianty douszne, aczkolwiek posiadają również zauszniki z miękkiego, elastycznego tworzywa sztucznego nie drażniącego skóry, zapobiegające wypadaniu słuchawek w trakcie ruchu. Każda słuchawka zasilana jest wewnętrzną baterią, mogącą działać nieprzerwanie przez ponad trzy godziny pracy ze średnim poziomem głośności, ładowaną za pomocą dedykowanej stacji dokującej, dołączanej do każdej pary słuchawek. Owe słuchawki nie posiadają żadnego fasunku, a zauszniki są jedyną metodą mocowania ich na głowie. W żaden sposób nie przeszkadzają więc w treningu i nie spadają w trakcie ćwiczeń ruchowych, a brak okablowania zapewnia największą swobodę ruchu użytkownikowi.

Mimo niewielkich rozmiarów i sposobu łączenia z odtwarzaczem, mają zaskakująco dobrą jakość dźwięku, rywalizującą z jakością najlepszych słuchawek od renomowanych producentów sprzętu muzycznego. Coraz częściej pojawiają się one w renomowanych sklepach z wyposażeniem sportowym, i mimo ceny wyższej niż koszt standardowych słuchawek sportowych, cieszą się dużą popularnością.