Bezpieczne lakiery do paznokci dla dziewczynek

Pięknie pomalowane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Na rynku dostępnych jest wiele lakierów w różnych odcieniach czy też wykończeniach. Dzieci bazują na tym co już poznały, dlatego też jeżeli zauważą u swojej mamy piękny, kolorowy manicure, to pragną mieć taki sam również na swoich małych paznokciach. Jednak zastosowanie normalnego lakieru może być niebezpieczne. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Łatwozmywalne lakiery do paznokci dla dzieci

lakiery do paznokci dla dziewczynekWiększość dziewczynek chce wyglądać jak małe księżniczki. Do korony oraz pięknej, tiulowej sukni brakuje tylko pomalowanych paznokci. Jednak tradycyjne lakiery mogą osłabić drobną płytkę, a w dodatku potem należy usunąć je za pomocą niebezpiecznego dla skóry dziecka zmywacza o nieprzyjemnym zapachu. W tym wypadku doskonale sprawdzą się lakiery do paznokci dla dziewczynek, których formuła oparta jest na wodzie, dzięki czemu do ich zmycia wystarczy tylko ciepła woda oraz odrobina mydła. Tego typu lakiery nie powinny zawierać szkodliwych substancji. Ponadto zazwyczaj pozbawione są charakterystycznej woni. Na rynku dostępne są w różnorodnych kolorach oraz opakowaniach, które zadowolą niejedną małą elegantkę, nawet tę najbardziej wymagającą. Niezwykle uroczym rozwiązaniem jest pomalowanie paznokci zarówno przez mamę, jak i córkę na ten sam kolor. Mama używa wtedy lakieru tradycyjnego, zaś córeczka tego dedykowanego dzieciom. Dodatkowo produkty te są łatwe w użyciu, przez co jeżeli dziecko zechce samodzielnie pomalować swoje paznokcie, to z powodzeniem można mu na to pozwolić. Należy również wspomnieć, że stanowią one świetny pomysł na prezent. 

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, również jeżeli chodzi o malowanie paznokci. Często same otwierają lakiery i malują nimi wszystko dookoła, począwszy od podłogi, a kończąc na domowych ścianach. Lakiery, których to główną bazą jest woda są znakomitym rozwiązaniem, które da dziecku poczucie, że idzie w ślady mamy, a jednocześnie są to produkty w 100% dla nich bezpieczne.