Bezgotówkowe naprawy samochodów

Na drogach coraz częściej zdarzają się wypadki, w których najczęściej zostaje uszkodzony samochód. Jeżeli niestety jesteśmy poszkodowani w tym wypadku, a nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy musimy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, aby pokrył koszta naprawy. Tutaj pojawia się dylemat jakie odszkodowanie będzie opłacało się najbardziej, i które przyniesie nam najwięcej zysku. 

Naprawa auta z ubezpieczenia

Naprawy bezgotówkowe GdyniaDo kierowcy należy decyzja o tym, w jaki sposób chciałby, aby odszkodowanie było wypłacone przez firmę ubezpieczeniową. Może on wybrać pomiędzy gotówkową, a bezgotówkową likwidacją szkody. W przypadku tej pierwszej metody pieniądze są wypłacane poszkodowanemu w danej kwocie z polisy OC sprawcy. Jeżeli jednak wybierzemy opcję bezgotówkową to nasz samochód będzie naprawiany w warsztacie całkowicie na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Jaką metodę należy więc wybrać, aby nic nie stracisz, a zyskać jak najwięcej? Otóż w dużej mierze zależy to od tego, z którego roku mamy aktualnie nasz samochód. Jednakże naprawy bezgotówkowe gdynia prawie w każdym przypadku będą bardziej opłacalne, ponieważ wszystkie uszkodzenia, nawet te, które nie powstały w wyniku zgłoszonego wypadku, zostaną naprawione na koszt ubezpieczyciela. Zakład samochodowy będzie chciał w tym przypadku zarobić jak najwięcej, także kompleksowo naprawi nasz samochód, a wszystkie koszty zostaną pokryte z polisy OC ubezpieczyciela. 

Warto jest zdecydować się na formę bezgotówkową z tego względu, że dosłownie wszystkie uszkodzenia naszego samochodu zostaną naprawione. W przypadku rozliczeń gotówkowych nigdy nie wiadomo, czy rzeczywiście wypłacona kwota całkowicie starczy nam na pokrycie kosztów naprawy. Jednakże bardzo dużo osób wybiera formę bezgotówkową z myślą, że zaoszczędzą na naprawie.