Auto zastępcze

Jeżeli byliśmy uczestnikiem kolizji drogowej, a nasze auto zostało uszkodzone w stopniu uniemożliwiającym jazdę bądź wymaga pobytu w serwisie w wyniku awarii, możemy liczyć na udostępniony nam przez ubezpieczyciela pojazd zastępczy.

Samochody zastępcze opłacone z ubezpieczenia w Warszawie

samochód zastępczy z oc warszawaWybierając rodzaj ubezpieczenia do nowo zakupionego samochodu warto rozszerzyć go o pakiet assistance czy zwrotu kosztów w przypadku kradzieży. Istotne jest również to, aby ubezpieczyciel pokrył koszty wynajmu samochodu zastępczego na czas niedyspozycyjności głównego auta. Jeżeli chodzi o firmy ubezpieczeniowe oferujące samochód zastępczy z oc warszawa pozwala na znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego, które będzie oferować polisę spełniającą nasze oczekiwania. System zgłaszania awarii i dostarczania samochodu zastępczego powinien działać na tyle sprawnie, by w przypadku zdarzenia uniemożliwiającego dalszą jazdę nasza mobilność nie była zaburzona przez długi czas. Udostępniony pojazd powinien być zbliżony klasą do posiadanego przez nas i objętego ubezpieczeniem, abyśmy mogli korzystać z niego jak najbardziej komfortowo. Najważniejsze jest to, by nie tracić cennego czasu, który moglibyśmy spędzić w pracy, jeżeli uszkodzone auto jest naszym pojazdem służbowym, niezbędnym do pełnienia swoich obowiązków. Dobry ubezpieczyciel szybko rozpatruje sprawę i decyduje o przyznaniu auta zastępczego na okres naprawy, a usługa wynajmu powinna być całkowicie pokryta w ramach płaconej składki. 

Oferowanie samochodu zastępczego przez ubezpieczyciela jest niezwykle przydatne dla każdego kierowcy. W droższych pakietach możemy liczyć na taką usługę także poza granicami kraju. O wykupieniu takiej polisy powinni ci kierowcy, którzy wiele czasu spędzają w trasach po Europie.